Úvod > Články > Motoemotion 2016

Motoemotion 2016

Emoce * Kreativita * Umění * Harmonie * Přátelství

Pět slov, která vystihují Motoemotion. Jejich podstatu si přejeme potkat a zároveň ji nabídnout všem, kteří přijedou první červnový víkend do Dubé.

 
Motoemotion 2016

Je nám potěšením být generálním partnerem této netradiční motorkářské akce !

Co je Motoemotion ?
Můžeme tomu říkat motorkářský sraz, ale to nám tak úplně nesedí, takže pro nás je to festival. Letos se koná třetím rokem a bude jiný, než předchozí dva ročníky. Během těch vykrystalizovalo jeho zaměření na tři základní body:

* Retro scéna
V České republice je přehršle motorkářských srazů, ale jen velmi málo akcí, kde by se setkali stavitelé a jezdci z retro custom scény. Všichni ti, kteří milují café racery, scramblery, braty, bobbery a další stroje odkazující na minulost, mají jedno společné, vášeň. A ta když se setká na jednom místě v jednom rozhovoru, vzniká něco nezapomenutelného. Měli jsme to štěstí u několika takových momentů být a viděli jsme ty malé kluky se zářícíma očima ukryté v těch pánech stavitelích. Chceme to znovu a ve větším. Proto jsme vyrazili na cestu kolem republiky a potkali se se všemi lidmi z této scény, které známe, abychom jim vysvětlili náš záměr a pozvali je na Motoemotion. Přijedou dobří lidé a přivezou krásné motorky.

* Motocykl a umění
O tom, že motorka může být krásná věc přesahující pozici dopravního prostředku, jsme přesvědčeni. A jelikož si myslíme, že i motorkář (nebo chcete-li motocyklista) může být víc, než hlučné opilé stvoření, nebo po sportovním výkonu toužící střelec, rádi bychom to vše spojili a ukázali lidem z venku. Těm, kteří o motorkách nic nevědí. Těm, kteří se motorkářů bojí. Těm, kteří zatím neměli šanci je poznat.
Takže uděláme z motorek umění a přivedeme umění k motorkám. Součástí kempu Nedamov je krásná stará stodola a z té uděláme galerii. Viděli jsme tento nápad na několika akcích v zahraničí
a zalíbila se nám myšlenka ukázat krásné stroje vystavené jako sochy. Tak, aby kolem nich bylo dost místa, aby bylo možné si je v klidu prohlédnout ze všech stran a v prostředí, které bude dotvářet atmosféru. K motorkám pak přidáme další artefakty a kusy umění, aby byla galerie kompletní. Podařilo se nám sehnat zajímavé kousky motorek včetně jedné opravdu výjimečné – Nimbus 4 Tomáše Turnera (TMT Tachov), která v roce 2014 získala zlatou medaili v kategorii Retro Modified na Mistrovství světa customů AMD.
Umění ale vnímáme také z dalších stran a naším záměrem je ho propojit s motorkami. Během víkendu tak bude možné v Nedamově vidět ruční řemeslné práce z dalších odvětví, v letním kině si pustíme zajímavé filmy a stranou nezůstane samozřejmě také hudba. Ovšem trochu jinak, než je na české srazové scéně zvykem, bigbeat nečekejte. Pro zajímavou atmosféru jsme oslovili hudebníky z Duo Deši, kteří ukážou, že hudba může mít velmi odlišnou tvář, než jakou jsme zvyklí denně vnímat kolem sebe. Zároveň přivezeme zajímavé hudební nástroje a zveme všechny návštěvníky, aby vzali ty své. Určitě si zahrajeme a bude to otevřené všem. A nebojte se, nějakého toho rock´n´rollu se také dočkáte.

* Rodina by neměla stát stranou
Na loňském ročníku se nám odehrála věc, která nás zaujala – objevily se děti. Nejen příchozí z Dubé, ale také motorkářské rodiny. Bylo úžasné pozorovat, jak to může fungovat, když chlapi nenechají rodiny doma, ale vezmou je sebou a ukazují jim svůj milovaný svět motorek. Když jsme pak objížděli jednotlivé členy custom scény, narazili jsme na častý povzdech: „Jezdím na akce rád, ale ono toho je přes léto tolik a já bych taky chtěl být s rodinou.“ V ten moment nás trklo, že to spojíme. Proč by rodiny měly zůstávat doma? Ať si je všichni vezmou s sebou. Proto zveme všechny.
Je nám samozřejmě jasné, že jen prohlížením motorek se děti a ženy celý víkend nezabaví a myslíme na ně. Připravili jsme tedy zajímavý program, kde budou moct děti i celé rodiny zapojit svoji kreativitu, užít si společné zapálení do tvorby. Vždyť budeme slavit Den dětí!

Více o festivalu se dozvíte na www.motoemotion.cz. a https://www.facebook.com/events/1148432581863546/

další článek

 
 
 

Facebook YouTube

Copyright 2021 - RECALL s.r.o., All right reserved.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte včas informováni o všech novinkách a připravovaných akcích.

Přihlásit